Nybyens Tippetips

 

Hver uke plukker en av våre stortippere ut det de mener er gode valg på ukas oddskupong. Vi understreker at vi ikke har noe ansvar for de anbefalinger som gis men at dette er ment som konstruktive forslag til våre tippe interesserte besøkende. Denne gangen er det Arne Ball sin tur. Fyren dro inn noen kroner forrige gang med brasiliansk fotball. Var det et blaff?

Regnskap (2005 inkl. denne runden):

 

Totalt satset:

2600

 

Totalt gevinst:

2103

 

Overskudd

-497

 


Tips for uke 49

Kamp nr 36:  Reading - Brighton  H til1,30 i odds.
Etter hjemmetapet for Plymouth i første serierunde, har Reading 21 seriekamper på rad (16 seire og 5 uavgjort). Brighton har kun 2 tap på 11 bortekamper, men hele 8 av disse har endt uavgjort. Reading virker imidlertid så sterke at vi gir dem tilliten igjen. Unibet gir 1.42 i hjemme odds.

 

Kamp nr 51:  Heerenveen - Willem II  H til1,40 i odds.
Willem II står med 5 strake tap og 6-17 i målforskjell på disse. Heerenveen hadde 3 strake seire før det ble et knepent bortetap mot sterke Alkmaar i forrige runde. Hjemmelaget får tilliten her.

 

Kamp nr 85:  Osasuna - Mallorca  H til1,50 i odds.
Osasuna er årets overraskelseslag i Primera Division og ligger på annen plass, kun slått på målforskjellen av sterke Barcelona. 7 strake hjemmeseire så langt. Mallorca ligger på 13. plass. Sterk 3-0 seier på bortebane sist, men ellers ikke all verden. Osasuna må gå på en smell snart, men vi satser på at det ikke skjer her.

Sammendrag: Trippelen gir 2.73 i odds og vi satser som vanlig 200 kroner og 546 kroner tilbake. Leverer vi den samme hos Unibet får vi 693 kroner tilbake. Valget er enkelt.

Arne Ball

Resultat: Arne var en hårsbredd fra premie. Osasuna og Reading innfridde. Heerenveen lå under med med 0-3 etter 26 minutter men kom sterkt tilbake og var ajour med 3-3 etter 68 minutter. Men bunnlaget Willem II kjempet heroisk og ødela for Arne og Nybyen.

 

 

Tips for uke 48

Kamp nr 24:  Bolton - Arsenal  B til1,75 i odds.
Dette leker Arsenal seg til seier. Full rekke mot en skadeskutt Bolton skal være gavepakke.

Kamp nr 26: Blackburn - Everton H til 1,90 i odds.  
Everton er nede i knestående, det skal Gamsten & Co utnytte. Ingen skader på Blackburn og prate om. Denne gangen tar de 3 poeng.

Kamp nr 28:  WBA - Fulham H til 2,25 i odds
West Bronwich tar overraskende 3 poeng mot Fulham og kryper oppover på tabellen.

Sammendrag: Denne gangen anbefaler jeg 3 kamper, anbefaler å spille system med dobler. Satser som vanlig 200, dette gir penger i en allerede velfylt klubbkasse.

Tippekongen

Resultat: Tippekongen er virkelig ute og kjøre nå. Dette var sammenlagt på 3 kamper, en ren smultring. Er hans karriere som ekspert tipper på hell eller er det ren uflaks?  

Tips for uke 47

Kamp nr 40: Scunthorpe-Brentford: B til 2,60 i odds.

Her har jeg gjort skikkelig reaserch og tipper mot favoritten Scunthorpe.
Brentford ''The Bees'' vinner ofte knepent borte og det gjøre de også her.
Isaiah Rankin, en av spissene er i knallform, så dette lover godt. Dessuten er fosvarsklippen Sam Sodje 25 år og 17 kamper en solid forsvarsklippe.
Olafur Ingi Skulasson 22 år har bare 2 kamper denne sesongen og kommer vel neppe inn her heller. Det tyder på at ''The Bees''¨har en bred stall og skader skal ikke være noe problem

Kamp nr 51: Toulouse- Ajaccio: H til 1,75

Har aldri tippet på Nyans Ajaccio, dette navnet klinger veldig dårlig. dessuten er Toulouse bedre.
Iflg franske aviser har Toulouse mer å gå på, det er like før formutløsning. De har vist kjempetakter de siste kampene uten å få full uttelling. Seieren bør komme hjemme mot ett litt rufsete Ajaccio.

Sammendrag: Denne gir vel 4,55 ganger pengene tilbake. Er penger det også.
 

Harry Klinke

Resultat: Dette er jo bare imponerende. Full klaff med 3-1 til Brentford og 3-0 til Toulouse! 910 kroner inn på konto og Nybyens tippetips er snart i pluss nesten ene og alene pga beskjedne og sympatiske Harry. Gutten leser franske aviser og har skikkelig inside informations. Hva nå Tippekongen ?

 

 

Tips for uke 46

Kamp nr 2: Eintracht Braunschweig- Wacker Burghausen: H til 1,70 i odds.

Hjemmelaget har 4-2-0 og 9-1 i målforskjell hjemme.  (Nordicbet gir 2.00 på denne)
 

Kamp nr 7: Willem II- Vitesse Arnhem: B til 2,30 i odds.
Hjemmelaget har kun 8 poeng på 11 spilte kamper, Vitesse har vist fin form i det siste med 3 seire og 1 uavgjort på de 4 siste. En B på denne gir 2,30 hos Norsk Tipping (Expekt gir 2,50)

Sammendrag: Her er det bare å le hele veien til banken. Sikrere kamper har vel tippeverden knapt sett maken til siden Trondheims/Ørn m Randi Leinan i spissen møtte Grand Bodø i 1999. Setter 200 på en dobbel som gir småpene 782 tilbake. Vær så god fans!
 

Odd.S.N.

Resultat: Odd slo til med litt dristigere odds enn Arne Ball og maktet ikke å hente inn noen ekstra grunker til julegaver. Wacker Burghausen (konkurrent til Burgerking) vant overraskende borte mot ubeseirede Braunschweig. Neste runde er det Klinke og han er så ivrig at han legger inn noen tips i gjesteboka i tillegg. Sterk anbefaling på Ulvene på fredag og den gikk inn.

 

 

Tips for uke 45 (søndag) 

Kamp nr 42: Cruzeiro - Brasiliense: H til 1,30 i odds.

Pga et nitrist oddsprogram fra Norsk Tipping, samt det vedvarende dårlige høstværet tar vi oss en tur til varmere strøk i Brasil og slenger inn en lapp der. Brasiliansk fotball er jo en herlig blanding av artisteri og grisete nedsparkinger. Altså noe for en hver smak. Cruzeiro vant det motsatte oppgjøret 2-1 og med hjemme statistikken 10-4-4 og 40-29 i målforskjell tror vi på hjemmelaget. Formtabellen for 6 siste kamper sier 4-1-1 for hjemmelaget og 1-1-4 for bortelaget. Oddsen er i underkant, men vi går for sikker hjemme her.

 

Kamp nr 43: Juventude - São Caetano: H til 1,75 i odds.

Her har vi et nabo oppgjør på tabellen med Juventude 2 poeng foran. São Caetano står med 3 strake tap og vi tror de øker til 4. Borte statistikken er

3-6-10  21-29 mens Juventude har 10-5-3  og 30-18 hjemme. All statistikk tilsier et jevnt oppgjør men magefølelsen går for hjemme. Unibet tilbyr hele 2.10 i odds på denne.

Sammendrag: Vi satser 200 spenn på den forsiktige dobbelen som gir 2.28 i odds og en utbetaling på kr. 455,-. Slenger vi den inn hos Unibet kan vi øke utbetalingen til kr. 567,- og det vil si et par halvlitere ekstra neste gang vi er på by'n.

 

Arne Ball

 

Resultat: Forsiktig tipping av Arne Ball, men han viste vel hvorfor han går i overskudd på oddsen. Dette var viktig for å bygge opp tilliten til Nybyen's tippesider. Neste gang er det en gammel kjenning, Odd S.N. som skal prøve å følge opp. Vi venter i spenning.

 

Tips for uke 44 

Kamp nr 17: Aston Villa - Liverpool : B til 2,10 i odds.

  12. Liverpool           9      3  4  2           7  -  8        13

  16. Aston Villa       11      2  3  6          10 – 19         9

Aston Villa har ikke slått Liverpool siden 8. september 2001 og dette er en sikker kamp for undertegnede. Når de i tillegg lekker som en sil bakover så blir dette vanskelig for guttene fra Birmingham.

Toppskorer Steve Davies er tvilsom, dog er han toppskorer med kun 2 mål. Steve skulle hjelpe en kompis med å skifte takstein på huset hans og falt ned. Unge Davies kan være heldig at han ikke mistet hele sesongen med ankelbrudd. Ellers så ser det ut som manager O`Leary kan stille med hele laget. Gode gamle Kevin Phillips har prestert å konvertere fra goalgetter til assistkonge, kanskje det er det Atle har forsøkt også, ettersom han ikke greier å finne målet for Nybyen OB.

Ser ut som Baros kan komme tilbake mot gamle lagkamerater, uten at dette betyr noe nevneverdig for Aston Villa.

Aston Villa kommer fra to relativt klare tap mot Wigan og Manchester City og har ikke imponert undertegnede så langt i år. 

Liverpool har vel heller ikke imponert i serien i år, men virker gode i Champions League. Nå tror jeg måltørken avsluttes, med målkalas på Villa Park.

Den store diskusjonen i garderoben på Anfield foran kampen på lørdag, er om Benitez skal flytte Gerrard over på høyre side i midtbanen. Jeg har fortalt Benitez at dette er et klokt valg. Da får vi se gode gamle Reds igjen .. ooh .. tenker på Keegan og Dalglish i storhetstiden, da de kom rundt på høyresiden gang på gang og skoret i bøtter og spann. JEG VIL TILBAKE DIT !! Og det fortalte jeg Benitez.

Benitez har forsøkt en rekke spillere på høyre kant uten at dette har vært noen suksess. Men vi (Benitez og Tippekongen) mener at Gerrard er den beste muligheten og vil sørge for flere angrep på denne siden.

Litt historie:

På Villa Park (Aston Villa)

10

11

14

45 - 54

På Anfield (Liverpool)

4

7

23

29 - 73

Totalt

14

18

37

74 - 127

Benitez kan stille med et skadefritt mannskap.

 

Kamp nr 30: Fulham – Manchester City : B til 2,60 i odds.

Dette blir for meg en kanonenkel kamp. Klar borteseier, Manchester City er i ferd med å reise seg igjen og jeg gleder meg over dette.

Fulham virker tannløse og klare for Championship. City har våknet.

Litt statistikk:

 

Fulham

Uavgjort

Manchester City

Mål

På Craven Cottage (Fulham)

2

3

3

14 - 13

På City of Manchester Stadium (Manchester City)

1

2

5

6 - 22

Totalt

3

5

8

20 - 35

Litt form:

 

Seire

Uavgjorte

Tap

Mål

Fulham hjemme

2

1

3

10-9

Fulham borte

0

2

4

4-10

Manchester City hjemme

4

1

1

9-4

Manchester City borte

2

1

3

5-5

 

Setter som vanlig 200.- på dobbelen og med en samlet odds på 5,46 gir dette en tilbakebetaling på ca 90 £.

Resultat: Dette var vel ikke helt konge? Tippekongen bommet på, i følge ham selv, en kanonenkel kamp. Steed Malbranque senket City med 2 fulltreffere og sørget for nok en bom for Nybyens tippetips. Neste mann ut er Arne Ball. La oss håpe at han har lykken med seg.

 

 

Tips for uke 43 

Kamp nr 29: Watford - Wolverhampton : B til 2,55 i odds.

Satser på Watford-Wolverhampton B til pene 2,55. Andre bookmakere betaler sikkert enda bedre.

Har Harry gått helt av skaftene vil nok mange tenke, satse penger på
ustabile ''ulver''

Men nei da, jeg må ha drømt noe om Wolverhampton i natt, jeg har en kanonsterk følelse av at alle poengene går til ''ulvene''.
Ingen ting taler for dette. De siste 6 mellom disse lagene har endt U.
Wolves har dessuten 2 U og 2 tap på de 4 siste. Det stinker U er nok dommen fra den gemene hop.

Championship og Wolves' toppscorer Carl Cort er dessuten ute med skade.
Blåser en lang marsj i C. Cort, statistikk  og analyse. ''I have a dream''
Wolves kommer som regel sterkt tilbake da man minst venter det

Hvor mye satser vi på denne singelen?: Mye.

Tipperedaktøren i Nybyen.no  har kanskje et tak på hva som er lovlig å satse på disse sidene (Helt riktig Harry. Redaksjonen setter de vanlige 200 kronene. Vi vil jo ikke risikere at folk spiller fra seg gård og grunn).

Det er jo ikke en gang sikkert han trykker tips basert på intuisjon og drømmetydning.

Harry Klinke

Resultat: Uten å ha lest noe fyldig referat fra kampen, tar vi sjansen på å si at dette var helbom av Harry. Ulvene lå under med 3-0 før de reduserte i det 90. minutt. Kanskje Tippekongen får skuta på rett kjøl i neste runde?

 

Tips for uke

Kamp nr 16: Borussia Dortmund - FSV Mainz 05 : H til 1,40 i odds.

Dortmund har skuffet stort i år og fikk 0-5 i kofferten av Bayern M. i forrige runde. Møter dog her overkommelig motstand i Mainz som sto med 7 strake serietap før de fikk en pinne mot Arminia B. på hjemmebane i helgen. Dortmund har 3-1-1 på 5 siste, og har bare en mann på skadelisten for øyeblikket, Evanilson (må ikke forveksles med Eva Nilson !) Mainz har Falkenmayer , Auer , D. Weiland og Nikolic ute med skader.
 

Kamp nr 50: Numancia - Barcelona : B til 1,35 i odds.

Numancia ligger helt sist men tok en sjelden seier sist, borte mot bunnkollega Albacete. De lar seg sjelden spille ut på hjemmebane, men ryker ofte på ettmåls tap. Bortelaget Barcelona er et av Europa's sterkeste lag for øyeblikket, og vi stoler på at de ikke roter bort poeng i denne kampen. Noen dypere vurdering enn det orker vi bare ikke.

Kamp nr 58: Bayer Leverkusen - Stuttgart : H til 1,85 i odds.

Begge lag fikk bank i europacupen denne uken. Leverkusen borte mot et middelmådig Liverpool lag, og Stuttgart hjemme mot Parma. Leverkusens form med 4-0-1 på 5 siste og 8-1-1 på hjemmebane er nok til at vi går for ein heimesiger.

Sammendrag: Trippelen gir 3,5 i odds, og vi satser våre vanlige 200 spenn og det vil i så fall gi 700 tilbake.

Resultat: Det åpnet bra for Arne med en klar Dortmund seier. Deretter gikk det helt i ball med to U på de to siste. Den dårlige trenden for Nybyen tipsene fortsetter altså. Neste helg satser vi på at Tippekongen leverer varene.

 

Tips for uke 7  (Obs! Søndag!)

Kamp nr 25: Catanzaro-Albinoleffe : U til 2,45 i odds.

Har klokketro på uavgjort her. To meget jevne lag med utrolige fiffige navn. Her blir det spaghetti-fotball for alle penga. Disse lagene spilte 0-0 i forrige møte, det bør de fortsette med. Eller?  Albinoleffe, bare navnet gir assosiasjoner til alt annet enn fotball.

Kamp nr 27: Arezzo-Terana: H til 2 i odds.

På tide Arezzo tar 3 poeng hjemme. Skal de vinne noen kamper hjemme må de slå Terana. Faren er stor for uavgjort, selvfølgelig. Som alle vet, kan den intime hjemmebanen og den fanatiske Arezzo-fansen fort regnes som 11 og 12. mann på banen. unngår Arezzo dødens etter 1. omgang, kan de fort lede hele veien inn som de ville sagt på Bjerke.

Sammendrag: Dobbelen gir 4, 9 i odds. Nå er det ikke på travbanen dette skal avgjøres, men hadde Albinoleffe, Catanzaro osv. stilt i V75  6 avd. ville vel ingen traventusiaster reagert. Derfor satser vi denne gangen litt mindre enn det rem og tøyler kan holde. Hva med 200,-  på denne dobbelen. VG hadde nok skrevet: styr unna, men den som intet våger intet vinner.

Resultat: Vi må vel bare kort konstatere helbom for Klinke, i og med at resultatet ble 2 borteseire. Ikke mer å si om det. Neste gang er det Arne Ball som må prøve å skape tillit igjen til Nybyen's tippetips.

 

 

Tips for uke 6

Kamp nr 21: Birmingham - Liverpool: B til 2 i odds.

Birmingham har gått fra 4 seire og ett tap i Desember, til 5 tap og 1 seier i 2005. Liverpool ser ut til å ha funnet veien til nettmaskene igjen etter å ha vært inne i en svak periode.
Birmingham's 5 siste T-S-T-T-T
Liverpool's 5 siste S-S-T-T-S


Kamp nr 26: Crewe - Wigan: B til 2,1 i odds.

Wigan gikk på en smell mot Stoke hjemme sist gang, men slår Crewe nå. Wigan's 5 siste T-U-S-S-S
Crewe's 5 siste U-U-T-T-S

Sammendrag: Dobbelen gir 4, 2 i odds. Meget enkle vurderinger fra denne karen, og ikke de mest opplagte tippeobjektene, men tipping er tipping. Vi setter våre faste 200 kroner på dobbelen som gir kroner 840,- ved blink. Og nå er vi faktisk avhengig av en fulltreffer for å holde oss på plussiden. Det er kun Harry Klinke som har levert varene hittil.

Resultat: Wigan gikk inn med overbevisende 3-1 seier, mens Balle Klorin var langt unna å få inn Liverpool som tapte 2-0. Vi må kanskje begynne å sette en grense for alle disse nykommerne nå. Ikke det at tippekongen var noe bedre, men det er litt mer tyngde i ham. Odd.sn må da snart bli fristet til å prøve seg?

 

 

Tips for uke 5

Kamp nr 13: Burnley - Leeds: H til 2,15 i odds.

Dette greier hjemmesterke Burnley, til 2.15 i odds. Siste tapet hjemme kom 6. november, mot ikke ukjente Ipswich. Som forøvrig også er tabelleder i CCC.
Statistikk siste 6 hjemme Burnley : 4 - 2 - 0. Siste 6 kamper uansett h eller b gir : 2 - 2 - 2, men her har de møtt bl.a. Reading, Wigan og Sunderland. Dette er kjempesterkt. Kun et lag som har sluppet inn færre enn Burnley og det er Wigan .. som er supergjerrige. Tipper dette ramler ned med en 2 - 0 seier til Burnley over gamle helter uten noe annet å vise til enn et gammelt godt Premier League navn. PS .. kan også nevnes at Burnley har spilt 4 kamper færre enn Leeds og ligger kun 1 poeng bak. Oppsummering : Gammel storhet står for fall og ungguttene stikker av med seieren.

Kamp nr 34: Brighton - Derby: B til 2,3 i odds.

Her blir det skikkelig ørebeks på gutta fra solkysten i good old England. Derby er formlaget uten sidestykke i CCC.
Dette blir en klar B til pene 2,3 i odds fra NT. Her har ikke gutta på Hamar fulgt med i timen.
Noen highlights fra Derby:
23. januar West Ham - Derby = 1 - 2
26. januar Derby - Leeds = 2 - 0
Dette er ukens gavepakke fra NT. Tøm sparebøsser og -kontoer og kast det inn på Derby.

Sammendrag: Dobbelen gir pene 4,94 i odds. Setter som de andre pinglene (som tror de kan matche seg med Odd og Tippekongen) 200.-. Dette gir en tilbakebetaling på opp mot høvdingen. Foreslår at overskuddet fra de som benytter tipsene donerer dette til Tippekongens pensjonsfond.
Lykke til !! (som om dere trenger det..)

Bare en liten ekstra kommentar.. for de som ønsker en ekstra gavepakke fra NT, sleng på Watford. De knuser Gillingham hjemme på den parkeringsplassløse stadion. Var på plass og så Watford banke Plymouth i slutten av august i fjor .. og ble imponert.

De av dere som slenger på en H her i kamp nr. 36 til 1,65 i odds, vil da få igjen 8,15 ganger innsatsen, men vi tolker det som om Tippekongen holder denne kampen utenfor den offisielle bidraget til tippesidene.
 

Resultat: Tippekongen var nok ikke godt nok forberedt denne gangen. Burnley har nylig solgt 2 av sine beste spillere, Chaplow og Blake, og var aldri i nærheten av 3 poeng mot Leeds. Dette til tross for at Leeds forærte dem et straffespark, som de bommet på. De 2 andre kampene satt derimot uten at det hjalp på premien denne gang.

 

 

Tips for uke 4

Kamp nr 9: Bristol City - Chesterfield: H til 1,50 i odds (NB! Fredagskamp !).

Chesterfield på en 15. Plass. Sliter kraftig på bortebane, og har svake 2-4-8 på sine bortekamper denne sesongen. Formen er elendig. 0-2-4 på de siste seks, og nå sist ble det tap i hjemmekampen mot Wrexham. Chesterfield må klare seg uten Mark Innes og Steve Blatherwick, mens spissen Adam Smith er tvilsom.

Bristol City ligger på 7. plass, ett poeng unna play-off plass. Er ujevne om dagen, men har et enormt tak på dagens motstander hjemme. Har vunnet de 7 siste kampene mellom disse på Ashton Gate. De to siste av disse møtene har begge endt med 4 - 0 seier til Bristol City. The Robins får tilbake backen Craig Ireland etter karantene, og bortsett fra en ankelskade på Ryan Harley er alle spillere tilgjengelige.

Ikke all verdens odds men vi har troen på at hjemmelaget tar 3 poeng.
 

Kamp nr 33: Brentford - Hartlepool: H til 2,00 i odds.

Litt dristig kanskje å gå løs på et 4. runde oppgjør FA-cupen mellom disse tabell naboene. Ligger på 5. (Hartlepool) og 6. plass i League One. Mest takket være gode hjemmestatistikker.

Brentford håper at  Chris Hargreaves skal være klar igjen til denne kampen. Han sto over da de skuffet med 1-1 hjemme mot Barnsley på tirsdag. Andy Myers, Jamie Lawrence og Kevin O'Connor er ale ute med skader. Har 4-1-0 på de 5 siste kampene. Ser vi på oppgjørene disse 2 lagene i mellom har Brentford vunnet de 5 siste.

Hartlepool har et godt håp om å få tilbake kapteinen Micky Barron som har vært skadet siden november. Darrell Clarke er ikke tilgjengelig de neste 4 ukene. Selv om laget har en dårlig bortestatistikk i serien 3-2-9 har de klart seg bra på de 5 siste (2-2-1). Har i likhet med hjemmelaget 4-1-0 på de 5 siste kampene.

Vi lar hjemmebane fordelen samt at Brentford har et godt grep på Hartlepool, være avgjørende for vårt hjemmetips.

Arne Ball

Sammendrag: Dobbelen står i 3,00. Med en cup kamp involvert bør man vel ikke tømme sparegrisen helt. Vi satser våre vante 200 kroner.

Resultat: Ingen god start for Arne. 2 bom av 2 mulige. Han hadde tydeligvis alt for god tillit til gammel statistikk. Men statistikk er som kjent til for å brytes.
 

 

Tips for uke 3

Kamp nr 34: Brentford - Swindon: H til 1,80 i odds.

Brentford er det beste ford-laget i divisjonen. Dette gir assosiasjoner til T-ford, Mondeo, Fiesta og Sierra. Brent barn skyr ilden osv.

Lite swung over Swindon navnet. Hadde Brentford og Swindon vært hester som hadde gått i V75 4 avd. på Bjerke ville jeg nok satt penga mine på Brentford. Dette er grunn god nok, H til Brentford som også har sterke 10-0-3 hjemme

 

Kamp nr 37: Hartlepool-Bristol C: H til 2,05 i odds.  

H'Angus er maskoten til Hartlepool United, der norske Martin Hollund, Thomas Tennebø og Jan Ove Pedersen har spilt. Sistnevnte er maskotens personlige favoritt - trolig med unntak av motstandernes kvinnelige fans.

For nå har Scunthorpe gått knallhardt ut mot apen, og sagt at han ikke er   velkommen på hjemmebanen deres. Årsaken er at han plaget et kvinnelig medlem av klubben under lørdagens kamp mellom de to rivalene.

Talsmenn for Scunthorpe sier at H'Angus ikke får komme inn på banen når klubbene møtes i FA-cupen 18. november, med mindre en annen person ikler seg kostymet, skriver nyhetstjenesten Ananova.

Lokal legende
Maskoten er basert på en lokal legende. En båt kom i land ved Hartlepool for flere hundre år siden. Om bord var det en ape, som ble tiltalt for spionasje. Apen ble stilt for retten, dømt og hengt.

Scunthorpe vant lørdagens kamp 3-0, etter to mål av Lee Hodges og ett av Guy Ipoua. 3,241 tilskuere så kampen, som sendte Hartlepool ned til 16. plass i engelsk 3. divisjon.

Ingen i Hartlepool har så langt kommentert apetafsingen.
Dette er nå historie og Hartlepool innehar nå 4. plassen på tabellen i engelsk league 1.
Satser på at at Hartlepool har skiftet ut mannen i apekostymet, og da må det vel bare bli seier mot uavgjort-spesialisten Bristol.

Hartlepool har dessuten sterke 11-2-0 hjemme.

Harry Klinke

Sammendrag: Dobbelen står i 3,69. Sats hva remmer og tøy kan holde.  Men for å begrense spillegalskapen, går webredaksjonen inn og satser de vanlige 200,- på dobbelen. Dette gir 738 kroner i retur.

 

Resultat: Hvilken pangstart for Nybyens tippetips i 2005! Harry Klinke's ekspert tips gikk rett inn og vi har skaffet oss spillepenger for et par tre runder. Vi bare nevner at VG tippet B og U på disse 2 kampene ... Grattis Harry !

 


 

 

 

 

 

Statistikk & nøkkeltall

 

Pay-back: 81%

Snittpremie: 162 pr runde

Gjennomsnittlig innsats: 200

Største premie: 910 (uke 47)

Antall utbetalinger: 3 av 13

Gjennomsnittlig odds: 4.12

 

 

 

Tidligere odds anbefalinger

 

2004

2003

2002